GTI PRO Lite

GTI PRO Lite
GTI PRO Lite
GTI PRO Lite
GTI PRO Lite
GTI PRO Lite

DeVilbiss GTI PRO Lite - Najnowszy produkt w rodzinie pistoletów lakierniczych DeVilbiss „i-system pro”. Wykonany z niezwykłą starannością. Technologia zapewnia wysoką trwałość produktu oraz doskonałe walory użytkowe, min. podczas czyszczenia po użyciu produktów konwencjonalnych oraz wodorozcieńczalnych. Sam projekt pistoletu jest zupełnie nowym pomysłem, w którym kluczową rolę odegrała technika aplikacji produktów oraz ergonomia. Uchwyt oraz spust pistoletu zastały zaprojektowane w sposób, by możliwie najlepiej „leżały” w ręku lakiernika.

Podobnie jak poprzednik GTI Pro pistolet przeznaczony jest do bazy (konwencjonalnej/wodnej) jak również lakieru bezbarwnego.
Liczne ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika sprawiają, że produkt ten może stać się ulubionym narzędziem pracy lakiernika.

  • Precyzyjnie skonstruowany z wykorzystaniem trwałych aluminiowych komponentów, 25% lżejszy pistolet lakierniczy niż DeVilbiss GTI Pro, który poradzi sobie z najcięższymi zadaniami.
  • Jeszcze bardziej poprawiona ergonomia w porównaniu do legendarnego GTI Pro z jego niesamowitym czuciem i dopasowaniem, gwarantuje doskonałe wyważenie oraz wygodę pracy.
  • Opracowany przez dział Badań i Rozwoju firmy DeVilbiss system trzech głowic powietrznych zapewniający „inteligentną” aplikację produktu. Oznacza to łatwość lakierowania w każdym kolorze, szerokim zakresie temperatur oraz warunków pogodowych, a przy tym otrzymujemy gwarancję doskonałego dopasowania kolorów oraz najwyższej jakości powłoki lakierniczej.
  • W produkcie tym żegnamy tradycyjną iglicę. W zamian proponujemy samoregulujący oraz samouszczelniający się system, z wykorzystaniem którego praca spustu pistoletu jest delikatna i płynna jak nigdy dotąd.
  • Nowo zaprojektowana dysza powietrzna zapewnia GTI Pro Lite wszechstronność w aplikacji produktów o różnej lepkości i eliminuje konieczność wymiany dyszy w zależności od stosowanego materiału
  • Rewolucyjny, koaksjalny zawór powietrzny umożliwia jednoczesną regulację powietrza oraz natryskiwanego produktu, co w bardzo dużym stopniu obniża wagę pistoletu, zapewnia dużo lepszą kontrolę nad pistoletem w trakcie pracy oraz optymalną proporcję powietrza i produktu, a przy tym ułatwia utrzymanie pistoletu w czystości oraz skrócenie czasu potrzebnego na mycie pistoletu.


Zużycie powietrza
TE 10
270 L/min. (9.5 cfm) – 2 bar
TE 20360 L/min. (12.7 cfm) – 2 bar
HV 30460 L/min. (16.2 cfm) – 1.75 bar
Wejście¼” Uniwersalne
Pojemność kubka560 ml
Waga pistoletu (z kubkiem)440 gr. (620gr.)
KorpusAnodowane aluminium
Dysza powietrzaNiklowany mosiądz
Pierścien nakrętkiAnodowane aluminium
Dysza1.2/1.3 Stal

Zobacz schemat pistoletu